×

Якою мовою вам буде зручно спілкуватися?

Українська Російська

Навіщо інтернет-магазину фірмовий...

Створюючи своє підприємство в системі e-commerce, не зайвим буде подумати про фірмовий стиль. Чому він необхідний та як грамотно його створити поговоримо в цій...

Отримайте консультацію

з розвитку Вашого інтернет-проекту

Александр - менеджер и эксперт отдела продаж ADS group

Олександр - менеджер та експерт відділу продажів ADS group

Створюючи своє підприємство в системі e-commerce, не зайвим буде подумати про фірмовий стиль. Чому він необхідний та як грамотно його створити поговоримо в цій статті. 

Що таке фірмовий стиль?

Якщо хочете закріпитися у свідомості користувачів, домогтися впізнаваності – без фірмового стилю не обійтися. Саме він дозволить налагодити комунікацію з цільовою аудиторією, та послужить хорошою активною рекламою. 

Фірмовий стиль включає цілий набір дизайнерських фішок: певні шрифти, специфічне колірне рішення, унікальна графіка й таке інше. 

Створена концепція надалі використовується у всіх продуктах компанії. 

Щоб від задуму отримати дієвий результат перш за все слід «промацати» ринок, вивчити своїх конкурентів і особливості ЦА. Прискіпливий аналіз дасть необхідні маркери, які дозволять: 

 • розробити логотип; 
 • підібрати вдалий слоган; 
 • вибрати відповідні шрифти; 
 • визначити гаму відтінків для сайту і корпоративної продукції. 

 

Все це по-справжньому дієві інструменти просування в онлайн і офлайн діяльності бренду. Не дарма провідні корпорації приділяють цьому багато уваги та виділяють солідні бюджети. Так слоган «Хочу моє MTV» приніс американському кабельному каналу небувалу популярність, а «Думай інакше» дозволив Apple вийти з низки негараздів. 

А вдало підібране колірне рішення вивело в лідери продажів пральний порошок Tide. Його яскраве помаранчево-синє пакування ефектно виділялося на тлі сумовитих сірих пачок і моментально привертало увагу господинь.

А вам потрібен фірмовий стиль? 

Відповідь однозначно буде позитивною, якщо створюєте інтернет-магазин з нуля, та спочатку встановлюєте високу планку – неодмінно зайняти провідні позиції на ринку. 

Не менш важливо бути впізнаваним, якщо відчуваєте, що ваші позиції починають просідати. У цій ситуації фірмовий стиль створить позитивний імідж і дозволить зміцнити становище. 

Ваш бізнес зміцнів, розширився, йому потрібна велика аудиторія – ФС дасть новий поштовх. 

У всіх цих ситуаціях корпоративний стиль сприяє: 

 1. Виділенню пропонованих товарів на загальному тлі.
 2. Зміцненню репутації надійного підприємства, підвищенню лояльності ЦА. У свідомості більшої частини споживачів тільки дуже великі фірми можуть дозволити собі власний стиль. 
 3. Зростанню впізнаваності магазину. Завдяки правильно розробленій концепції маєте змогу отримати конкурентну перевагу на ринку, в соцмережах й таке інше. 
 4. Скороченню витрат на рекламні кампанії та робить їх ефективнішими. 

Важливо й те, що фірмовий стиль робить позитивний вплив на згуртованість співробітників, зміцнює корпоративний дух. 

 

При чому тут дизайн-система?

Вдало розробивши фірмовий стиль, саме час зайнятися дизайн-системою інтернет-магазину. Це оптимальний набір засобів і способів, який дає можливість значно спростити подальшу роботу дизайнера, маркетолога, копірайтера та інших фахівців. Спираючись на неї, можна створювати продукти з ідентичним інтерфейсом, використовувати заготовлені шрифти, колірне оформлення, загальні підходи до написання текстів тощо. Все це стане в пригоді для швидкого оновлення продукту (зовнішнього й технічного), організації тестування та всього іншого, в якій виникає потреба. 

Якщо фірмовий стиль націлений головним чином на споживача, то дизайн-система орієнтується на внутрішні потреби команди. 

Дизайн-система включає: 

 • мети бренду; 
 • певний набір інструментів для їх впровадження; 
 • візуальний набір стандартів; 
 • технічні умови та способи їх застосування. 

Найбільш розтиражований приклад дизайн-системи – загальноприйнята система дорожніх знаків. У будь-якій країні вона дозволяє без проблем орієнтуватися: ось пішохідний перехід, а тут стоянка, поворот тощо. 

Маючи на руках грамотно підготовлену дизайн-систему, ви ніколи не втратите обраний напрям, навіть якщо доведеться передати його в руки іншого фахівця. 

Чому важливий брендбук?

Будь-якій компанії, яка поважає та цінить себе, прагне до процвітання, потрібен чіткий звід правил, що визначає основні цінності бренду; взаємодія з цільовою аудиторією, конкурентами, партнерами, рекламниками.

 

Бренд-бук зображає: 

 1. Місію, яку несе компанія, особливості її ЦА; 
 2. Все, що входить в поняття фірмовий стиль: 
 • логотип із зазначенням місця його розташування, форми, розміру, використаних кольорів. Обов'язково вказуються приклади правильного використання; 
 • слоган і пропорції його розміщення; 
 • вказівку на підбір кольорів для застосування в друкарській продукції та інших продуктах маркетингу; 
 • докладно розписано, які шрифти слід використовувати для логотипа, текстових матеріалів (заголовки, списки, загальний текст); 
 • визначені вимоги до візуального контенту (фото та відео); 
 • різного роду шаблони, текстури, іконки. 

Завдяки бренд-буку ви уникнете прикрих помилок в друкованій продукції, коли півколо витягується в трикутник, а циліндр постає у вигляді прямокутника, спотворюються кольори тощо. 

 

Сюди ж слід вписати параметри взаємодії з соціальними мережами: коли та в якому обсязі й форматі буде розміщуватися інформація. 

Вигідно прописати стиль взаємодії: офіційний, дружній, можливість використання сленгових виразів. 

Дуже важливо вказати особливості оформлення електронних листів, навести конкретний приклад. 

Обов’язково потрібно приділити увагу блогу інтернет-магазину. Це важлива складова популяризації бренду. Прописують формат, обсяг статей, структуру. 

Бренд-бук не створюють раз і назавжди. Життя не стоїть на місці, з'являються нові тренди та ігнорувати зміни не можна. Візьміть за правило періодично переглядати цю цінну книгу. Наприклад, бренд Coca-Cola з 1886 року аж до 2007 року періодично міняв кольори та форму шрифту свого логотипа. 

Необхідність фірмового стилю диктують правила виживання в бізнесі. Впізнаваність грає на руку популярності, а отже зростання продажів і збільшення прибутку. 

Команда ADS group знайде краще рішення для вашого інтернет-магазину!


Поділитися:


Читайте також:

 • inst
 • facebook
 • twitter

Отримайте консультацію

з розвитку Вашого інтернет-проекту

Александр - менеджер и эксперт отдела продаж ADS group

Олександр - менеджер та експерт відділу продажів ADS group

×

Зв'язатися

Ми зв'яжемося з Вами, найближчим часом