Розробка
Інтернет-маркетинг
Створюючи своє підприємство в системі e-commerce, не зайвим буде подумати про фірмовий стиль. Чому він необхідний та як грамотно його створити поговоримо в цій статті.
Якщо хочете закріпитися у свідомості користувачів, домогтися впізнаваності – без фірмового стилю не обійтися. Саме він дозволить налагодити комунікацію з цільовою аудиторією, та послужить хорошою активною рекламою.
Фірмовий стиль включає цілий набір дизайнерських фішок: певні шрифти, специфічне колірне рішення, унікальна графіка й таке інше.
Створена концепція надалі використовується у всіх продуктах компанії.
Щоб від задуму отримати дієвий результат перш за все слід «промацати» ринок, вивчити своїх конкурентів і особливості ЦА. Прискіпливий аналіз дасть необхідні маркери, які дозволять:
Все це по-справжньому дієві інструменти просування в онлайн і офлайн діяльності бренду. Не дарма провідні корпорації приділяють цьому багато уваги та виділяють солідні бюджети. Так слоган «Хочу моє MTV» приніс американському кабельному каналу небувалу популярність, а «Думай інакше» дозволив Apple вийти з низки негараздів.
А вдало підібране колірне рішення вивело в лідери продажів пральний порошок Tide. Його яскраве помаранчево-синє пакування ефектно виділялося на тлі сумовитих сірих пачок і моментально привертало увагу господинь.
Відповідь однозначно буде позитивною, якщо створюєте інтернет-магазин з нуля, та спочатку встановлюєте високу планку – неодмінно зайняти провідні позиції на ринку.
Не менш важливо бути впізнаваним, якщо відчуваєте, що ваші позиції починають просідати. У цій ситуації фірмовий стиль створить позитивний імідж і дозволить зміцнити становище.
Ваш бізнес зміцнів, розширився, йому потрібна велика аудиторія – ФС дасть новий поштовх.
У всіх цих ситуаціях корпоративний стиль сприяє:
Важливо й те, що фірмовий стиль робить позитивний вплив на згуртованість співробітників, зміцнює корпоративний дух.
Вдало розробивши фірмовий стиль, саме час зайнятися дизайн-системою інтернет-магазину. Це оптимальний набір засобів і способів, який дає можливість значно спростити подальшу роботу дизайнера, маркетолога, копірайтера та інших фахівців. Спираючись на неї, можна створювати продукти з ідентичним інтерфейсом, використовувати заготовлені шрифти, колірне оформлення, загальні підходи до написання текстів тощо. Все це стане в пригоді для швидкого оновлення продукту (зовнішнього й технічного), організації тестування та всього іншого, в якій виникає потреба.
Якщо фірмовий стиль націлений головним чином на споживача, то дизайн-система орієнтується на внутрішні потреби команди.
Дизайн-система включає:
Найбільш розтиражований приклад дизайн-системи – загальноприйнята система дорожніх знаків. У будь-якій країні вона дозволяє без проблем орієнтуватися: ось пішохідний перехід, а тут стоянка, поворот тощо.
Маючи на руках грамотно підготовлену дизайн-систему, ви ніколи не втратите обраний напрям, навіть якщо доведеться передати його в руки іншого фахівця.
Будь-якій компанії, яка поважає та цінить себе, прагне до процвітання, потрібен чіткий звід правил, що визначає основні цінності бренду; взаємодія з цільовою аудиторією, конкурентами, партнерами, рекламниками.
Бренд-бук зображає:
Завдяки бренд-буку ви уникнете прикрих помилок в друкованій продукції, коли півколо витягується в трикутник, а циліндр постає у вигляді прямокутника, спотворюються кольори тощо.
Сюди ж слід вписати параметри взаємодії з соціальними мережами: коли та в якому обсязі й форматі буде розміщуватися інформація.
Вигідно прописати стиль взаємодії: офіційний, дружній, можливість використання сленгових виразів.
Дуже важливо вказати особливості оформлення електронних листів, навести конкретний приклад.
Обов’язково потрібно приділити увагу блогу інтернет-магазину. Це важлива складова популяризації бренду. Прописують формат, обсяг статей, структуру.
Бренд-бук не створюють раз і назавжди. Життя не стоїть на місці, з'являються нові тренди та ігнорувати зміни не можна. Візьміть за правило періодично переглядати цю цінну книгу. Наприклад, бренд Coca-Cola з 1886 року аж до 2007 року періодично міняв кольори та форму шрифту свого логотипа.
Необхідність фірмового стилю диктують правила виживання в бізнесі. Впізнаваність грає на руку популярності, а отже зростання продажів і збільшення прибутку.