×

Якою мовою вам буде зручно спілкуватися?

Українська Російська

Що таке SEO аналіз...

Для досягнення успіху в просуванні сайту, потрібно зробити його особливим і привабливим для відвідувачів. Крім того, він повинен займати передові позиції в...

Отримайте консультацію

з розвитку Вашого інтернет-проекту

Александр - менеджер и эксперт отдела продаж ADS group

Олександр - менеджер та експерт відділу продажів ADS group

Навіщо проводиться оцінка сайту? Кожен вебпортал має свою порядкову позицію у видачі пошукових систем. Коли вона низька, ресурс матиме низьку відвідуваність, і як наслідок - відсутність продажів. Рейтинг майданчика залежить від декількох факторів:

 • корисний контент;
 • правильна оптимізація онлайн-сайту;
 • авторитетність інтернет-майданчика.

Стратегія успішного просування вебпорталу полягає в його відповідності встановленим вимогам алгоритмів ранжування. SEO аналіз сайту - це докладний розбір онлайн-ресурсу, який проводиться з метою його розкрутки і загального поліпшення (зручний функціонал, простота використання і так далі). Аудит дозволяє не тільки просунути ресурс в топові позиції, а й удосконалити його юзабіліті і контент в цілому. Аналіз онлайн-майданчика виконується в різних випадках. Перш за все, він необхідний перед початком просування - таким чином можна визначити готовність порталу до виконання робіт з його розкрутки. Докладний розбір web-сайту можна здійснювати і після певного періоду просування. Завдяки перевірці сайту, його власник може отримати багато корисної інформації, визначити його слабкі місця і розробити стратегію щодо їх усунення.

SEO аналіз надає масу можливостей. Однак вибір необхідних дій залежить від поставлених цілей і виділеного на це бюджету. Докладний аналіз дозволить на початковому етапі виявити всі помилки і оперативно їх усунути. За допомогою аудиту можна перевірити відвідуваність сайту і підвищити його привабливість для пошукових роботів. Результат правильно виконаних робіт - більше цільових відвідувань, і як наслідок - продажів.

Не варто вважати, що сео-аудит потрібен тільки для масштабних проєктів. Сайти-односторінники також потребують ретельної перевірки, інакше їхня робота не принесе бажаних результатів.

Як провести SEO аналіз сайту?

Як зробити аналіз сайту? SEO аудит сайту - це досить складний процес, що включає в себе:

Аналіз структури вебресурсу. Правильна структура є основою успішної розкрутки. Вона повинна правильно розподіляти посилальну масу web-сторінок і бути зручною для користувачів. На даному етапі проводиться оцінка повноти охоплення та логіки подачі матеріалу, визначаються відсутні посилання та посилання на неробочі вебсторінки. Крім цього потрібно розібратися, яка кількість розділів і підрозділів буде доцільною для порталу. У користувачів не повинно виникати проблем при пошуку будь-якої інформації, інакше вони не стануть розбиратися і підуть до конкурента.

Аналіз юзабіліті. Необхідний для того, щоб зробити портал комерційно успішним. Проводиться оцінка зручності користування з точки зору звичайного відвідувача. Поняття «зручність» включає в себе такі аспекти:

 • дизайн;
 • текстове наповнення;
 • зрозумілий інтерфейс;
 • гармонійне розташування функціональних елементів.
 • аналіз сайту сео

Оцінку юзабіліті потрібно проводити на етапі створення вебмайданчика. Всі відповідні роботи проводяться також у випадках, коли стоїть завдання отримати велику віддачу від вже розкрученого сайту. Конкуренція щодня зростає, тому, щоб залишитися в списку лідерів, потрібно постійно щось удосконалювати (контент, дизайн, ключові запити і так далі). Веб-ресурс повинен бути не просто привабливим, а й корисним для кожного відвідувача.

Для визначення недоліків проводиться аналіз статистики в спеціальних програмах. Також можна попрацювати з відгуками користувачів. Для цього на інтернет-ресурсі розміщується форма зворотного зв'язку або форма голосування. Юзабіліті в основному базується на психології людини і її звичках, що неодмінно потрібно враховувати при розробці онлайн-сайтів.

Аналіз контенту. Контент - це найважливіша складова будь-якого ресурсу. Він повинен бути унікальним і максимально корисним для відвідувачів. Неякісний контент - це серйозний бар'єр для успішної розкрутки та оптимізації. Велике значення має не тільки якість інформації, а й форма її подачі. Від цього безпосередньо залежить успіх онлайн-ресурсу. Оцінка контенту проводиться з урахуванням цілого ряду параметрів. Насамперед - це унікальність тексту і графічного матеріалу. Пошукові роботи завжди враховують дані аспекти. Велике значення має те, наскільки корисними для відвідувачів є тексти.

Наступний параметр - семантичне ядро. Його якість дуже сильно впливає на просування онлайн-сайту. Цільові сторінки повинні містити всі необхідні ключові запити, з процентним змістом в межах 3-10%. Ключовики не повинні сильно кидатися в очі, їх потрібно рівномірно розподіляти по всьому тексту.

Дуже важлива правильність підбору посадкових сторінок. За ключовими запитами визначаються сторінки товару та категорії, за інформаційними - окремі вебсторінки з інформаційним наповненням.

Аналіз метатегів. Це html-теги, необхідні для збору структурованих метаданих про сайт. Вони використовуються в заголовку для того, щоб пошуковики могли знаходити сторінки, що відповідають потрібним запитам. Метатеги повинні містити «Title» і «Description». Тайтл - це заголовок вебсторінки в браузері, що відображається у видачі пошуковиків. Він є основним показником, за яким визначається релевантність порталу до пошукових запитів.

Description - короткий опис вмісту вебсторінки. Відображається, як правило, під «title», але користувачам його не видно. Дескрипшн необхідний для визначення змісту сайту, на основі чого розробляється алгоритм розподілу вебресурсів у результатах пошуку.

Перевірка html-коду. Проводиться повна перевірка коду на наявність помилок. Для цього використовуються спеціальні програми.

Оцінка роботи сервера. Проводиться перевірка правильності редиректів і відповідей сервера. Це дозволяє визначити причини його повільної або неправильної роботи. Перевірка роботи сервера також дозволяє виявляти швидкість завантаження сторінок, правильність роботи системи навігації та кнопок для переходу на інші сторінки.

Розкрутка вебресурсу - це складний і багатоступеневий процес, адже для утримання досягнутих результатів потрібно постійно продовжувати роботу. Сео-аудит потрібно проводити на регулярній основі. Кожен з вищеописаних етапів дозволяє визначити недоліки та внести зміни, що дозволить підвищити рейтинг вебпорталу

Що не повинно входити в комплексний аудит?

Насамперед - це велика кількість реклами. Якщо в наданому клієнту звіті присутня величезна кількість реклами компанії, це навряд чи можна назвати якісним сео-аналізом. Подібну інформацію можна застосувати практично до будь-якого інтернет-сайту. Власник веб-ресурсу повинен бачити, які недоліки були знайдені на його порталі і які роботи були виконані для їх усунення.

Пошукові роботи часто змінюють алгоритм своєї роботи, тому ніхто не може робити точні прогнози щодо майбутнього онлайн-сайту. Кожен веб-портал за своїм унікальний, тому seo-аналіз повинен проводитися з урахуванням специфіки конкретної компанії. Якісний аудит не може ґрунтуватися на загальних даних, без будь-якої конкретики.

Перелік інструментів для SEO аудиту

Виконати якісний аудит без належного досвіду практично неможливо. Однак буде не зайвим дізнатися, які інструменти у своїй роботі використовують сео-фахівці. Сервіси можуть бути платними і безкоштовними. Деякі платні програми мають безкоштовну тріал-версію з обмеженим функціоналом. Професійна оцінка передбачає використання платних інструментів. За допомогою безкоштовного доступу можна попередньо розрахувати рекомендований бюджет на виконання seo-аналізу.

Для збору статистики найчастіше використовуються A^ tats або Webalizer. Щоб зібрана статистика приносила користь, потрібно знати не тільки кількість хітів на одній зі сторінок, але і число хостів, сторінок входу і виходу.

Програма Wordstat ідеально підійде для підбору словосполучень за ключовиками. Інструмент дозволяє відібрати поєднання, які шукає цільова аудиторія. Безкоштовний API key знадобиться для встановлення допуску до результатів пошукової видачі. Крім цього необхідна програма, за допомогою якої можна перевіряти позицію свого онлайн-ресурсу у видачі пошуковика.

Аудит включає в себе оцінку працездатності гіперпосилань і навігації вебсайту. Також виконується перевірка на «взаємодію» з пошуковими роботами. Якщо останні не змогли проіндексувати портал, потрібно обов'язково визначити, з якої причини це сталося. У такому випадку необхідно пошукати безкоштовні або платні програми, які допоможуть вирішити проблему.

Зовсім неважливо, який продукт ви пропонуєте через інтернет - популярний серед безлічі споживачів, або призначений для вузького кола осіб. Адже справа не в самому ключовому запиті, а в тому, чи розпізнають майданчик пошукові роботи. Якщо ви плануєте просування сайту в пошукових системах, рекомендуємо скористатися послугою сео-аудиту, що дозволить заощадити кошти і час на виведення інтернет-ресурсу в ТОП. Адже, як правило, відвідувачі дуже рідко заходять на інтернет-сайти, що знаходяться третіми або четвертими за списком у видачі. Вони не зможуть розглянути вашу пропозицію, якою вигідною вона б не була. Дуже поширена ситуація - коли майданчик пропонує популярний товар, має логічний функціонал, проте залишається без уваги потенційних покупців.

Для досягнення хороших результатів краще звертатися до фахівців. Співробітники компанії ADS group зроблять все необхідне для того, щоб вигідно представити ваш бренд. Вони підберуть потрібні ключі і проаналізують всі важливі фактори роботи порталу.


Поділитися:


Читайте також:

 • inst
 • facebook
 • twitter

Отримайте консультацію

з розвитку Вашого інтернет-проекту

Александр - менеджер и эксперт отдела продаж ADS group

Олександр - менеджер та експерт відділу продажів ADS group

×

Зв'язатися

Ми зв'яжемося з Вами, найближчим часом