×

Якою мовою вам буде зручно спілкуватися?

Українська Російська

Просування бізнесу в соціальних...

У цій статті ми розберемося, кому підходить такий спосіб розкрутки і що потрібно, щоб завоювати...

Отримайте консультацію

з розвитку Вашого інтернет-проекту

Александр - менеджер и эксперт отдела продаж ADS group

Олександр - менеджер та експерт відділу продажів ADS group

Просування бізнесу в соціальних мережах

Просування бізнесу в соціальних мережах - це дуже ефективний спосіб збільшити продажі, підвищити впізнаваність бренду і лояльність споживачів. У цій статті ми розберемося, кому підходить такий спосіб розкрутки і що потрібно, щоб завоювати соцмережі.

Чим корисно для бізнесу SMM?

Отже, просування бізнесу в соцмережах буває інформаційним або для отримання конверсії, тобто відвідуваності вашого сайту. Основними цілями SMM є:

 • знайомство цільової аудиторії з новими брендами, продукцією і послугами;
 • збільшення продажів і середнього чека;
 • підвищення лояльності до бренду і поліпшення іміджу компанії;
 • зворотній зв'язок з вашими споживачами;
 • консультація клієнтів з питань вибору продукції та оформлення замовлень.

Просування бізнесу в Інтернеті, а конкретно в соцмережах, може принести досить значні результати при правильному виборі стратегії. Крім того, така розкрутка підходить для більшості компаній, будь то невеликі інтернет-магазини або великі виробництва.

Найбільш ефективно працює для трьох бізнес-ніш:

 1. Сервісних послуг (заклади громадського харчування, салони краси, індустрія фітнесу, туризм тощо);
 2. Товарного ринку (одяг, дитячі та побутові товари, їжа та напої);
 3. Послуги фахівців (вчителі, слюсарі, сантехніки, фітнес-тренери, перукарі та майстри нігтьового сервісу).

Ще пару років тому вважалося, що не годяться соціальні мережі для бізнесу в сфері V2V. Але це стало цілком реально, адже в соцмережах «мешкають» менеджери різних компаній, заводів і банків. І при грамотній рекламі ви цілком зможете достукатися до них і запропонувати свої послуги і товари. Також необхідний особливий підхід до офлайн бізнесу, наприклад, гастрономів адже, щоб зробити покупку, споживачам не потрібно шукати групу в Фейсбуку або в іншій соцмережі. Це ж стосується компаній, що надають послуги перевезень пасажирів, евакуатора і так далі. Адже логічно, що клієнти будуть шукати контакти через пошукові системи, а не в пабліках. Хоча і такі фірми можна просунути за допомогою SMM, але тільки в якості допоміжного каналу зв'язку з аудиторією.

Етапи розкрутки бізнесу в соціальних мережах

Просування компанії в соціальних мережах має кілька етапів:

 • Вибір соцмережі;
 • Розробка стратегії;
 • Створення та наповнення сторінки;
 • Процес залучення цільових передплатників.

Почнемо з першого пункту. На даний момент для розкрутки в Україні актуальні Instagram і Facebook. Саме ці соцмережі є найбільш перспективними для українських підприємців.

Instagram повністю побудований на візуальному контенті. Це можуть бути красиві і якісні фотографії вашої продукції і послуг, відео-презентації товарів та інструкції, як ними користуватися. Відмінно підходить для б'юті і фешн індустрії, а також туризму. Але й інші бізнес-ніші при грамотно складеній стратегії можуть мати успіх у аудиторії.

У Facebook відмінно просуваються послуги IT-фахівців, фітнес-тренерів, вчителів і коучів. Соцмережа дозволяє викладати як короткі рекламні пости з яскравою картинкою або залучаючим відео, так і писати лонгриди.

Щоб розробити дієву стратегію, необхідно визначитися з:

 • Цілями розкрутки в соцмережах (збільшення відвідуваності сайту, продажів, впізнаваності бренду);
 • Видами контенту;
 • Оптимальним часом і періодичністю публікації постів, щоб їх могла переглянути більшість ваших передплатників.

Просування в соціальних медіа неможливе без якісно створеного і продуманого профілю. Почнемо з назви: воно повинно бути запам'ятовується для користувачів. Дизайн також повинен бути унікальним. Для створення привабливих банерів та аватарки можна скористатися послугами професійного дизайнера або спробувати створити зображення за допомогою онлайн-редакторів. Все залежить від вашого бюджету і масштабів бізнесу. Опис вашої компанії не менш важливий. Не варто «розтікатися думкою по древу», текст повинен бути ємним і повністю розкривати вашу діяльність. Ви можете додати емоційок для привернення уваги відвідувачів.

Переходимо до контенту. Він буває декількох видів:

 • Продаючий (опис товарів, презентація новинок, інформація про прийдешні акції та знижки);
 • Втягуючий (конкурси, опитування);
 • Експертний (інструкції, поради, відеоуроки);
 • Розважальний (жарти, челенджі і марафони, знайомство з компанією і співробітниками).

Всі типи постів повинні бути присутніми на сторінці, щоб забезпечити залученість аудиторії, інакше передплатникам буде просто нудно. Контент-план повинен складатися з урахуванням найбільш високої активності користувачів. Наприклад, в Інстаграм часом «Х» рахується ранок з 8 до 9 години, вечірній час з 17:00 до 19:00 і ніч з 24:00 до 02:00. Продають пости неактуальні для понеділка, а ось ближче до вихідних, коли знижується робоча напруга, найбільш вдалий час, щоб мотивувати аудиторію для здійснення покупок.

Як залучити цільових передплатників?

Просування в соціальних мережах неможливе без цільової аудиторії. Можна, звичайно, купити передплатників на різних сервісах, але в підсумку ваші продажі залишаться на місці, а витрачені кошти просто «вилетять у трубу». Тому залучаємо майбутніх клієнтів «білими» методами.

Отже, вже було сказано вище, що публікований контент повинен бути цікавим, якісним і корисним. Крім цього існують інструменти, які допоможуть прискорити процес розкрутки:

 • Таргетована реклама - це прекрасний спосіб просування бізнесу. За рахунок фільтрів, ви зможете підібрати ЦА;
 • Правильно підібрані хештеги. Їх потрібно ставити до кожного публікованого посту, щоб користувачі змогли його знайти;
 • Реклама в популярних спільнотах або залучення блогера. Акаунти обов'язково повинні бути схожою тематики, щоб звернути увагу цільової аудиторії. Інакше дивно буде виглядати реклама шуруперта в б'юті-пабліку;
 • Проведення розіграшів та конкурсів. Це досить дієвий спосіб отримати велику кількість нових передплатників. Адже, як правило, одна з умов отримання призу - це репост або ж потрібно відзначити своїх друзів у коментарях під публікацією;
 • Одноразова знижка за підписку;
 • Прямі ефіри допоможуть взаємодіяти з аудиторією. Просто незамінні для просування інфобізнесу;
 • Сторитейлінг - це короткі розповіді про те, як вам або вашому клієнту допоміг той чи інший товар або послуга;
 • Безкоштовні корисні матеріали за репости і підписку на акаунт.

Массфолловінг і масслайкінг відносяться до «сірих» методів просування в соціальних мережах. Вони можуть позитивно вплинути на відвідуваність вашої сторінки і залучити нових зацікавлених передплатників, але можуть стати і причиною бану. Тому їх потрібно використовувати дуже обережно і не виходити за рамки встановлених лімітів.

Якщо вас цікавить просування компанії в соцмережах, то ви можете звернутися до нас - в ADS group. Хочете дізнатися подробиці? Тоді заповнюйте форму нижче, і з вами зв'яжеться наш менеджер!


Поділитися:


Читайте також:

 • inst
 • facebook
 • twitter

Отримайте консультацію

з розвитку Вашого інтернет-проекту

Александр - менеджер и эксперт отдела продаж ADS group

Олександр - менеджер та експерт відділу продажів ADS group

×

Зв'язатися

Ми зв'яжемося з Вами, найближчим часом