Розробка
Інтернет-маркетинг
Чат-боти потрібні всім! Але просто багато хто про це ще не знає. Зараз про онлайн-консультантів не говорив тільки ледачий. Але це нововведення не досягло ще того рівня «зрілості», щоб стати musthave для будь-якого бізнесу. Але ми все ж не радимо нехтувати нововведеннями в сфері онлайн і тестувати їх, щоб завжди бути на крок попереду своїх конкурентів.
У 2018 році статистика показала, що користувачі все частіше роблять покупки і переглядають інформацію з мобільних пристроїв, а не зі стаціонарних комп'ютерів. Ці показники за два роки значно збільшилися, що стало новим поштовхом для створення більш адаптивних дизайнів сайтів. Тепер без цього ваш ресурс впаде в немилість у Гугла і розраховувати на хороші показники продажів однозначно не варто.
Месенджери стали одним з найпопулярніших додатків на смартфонах. Тому користувачі все частіше приділяють увагу саме якості взаємодії та спілкування брендів з аудиторією:
Для того, щоб досягти всього цього і зменшити кількість витрат на підготовку співробітників, можна просто встановити чат-бот.
Поки ця технологія ще не зовсім прижилася в Україні. Але багато компаній вже успішно використовують її на практиці. Наприклад, «ПриватБанк». Користувачі можуть отримати миттєву відповідь на найпопулярніші запитання, або дочекатися консультанта, якщо ви не отримали бажаний результат.
Подивимося ж на статистичні дані з інших країн, які більш активно юзають чат-ботів:
Як показує практика багатьох великих компаній, то чат-боти найкраще підходять для здійснення рутинних дій. Наприклад, відповідати користувачам на найпоширеніші питання або бронювати послуги, наприклад, столик у ресторані. Так ви заощадите ресурси і час ваших співробітників, а також максимально оптимізуєте робочий процес.
Відмінно підходить для онлайн- і офлайн-ресторанів, які доставляють страви клієнтам. Він допоможе швидко оформити замовлення страв і надішле повідомлення про стан заявки. Це допомагає економити суттєві суми на відправку СМС-повідомлень.
Також затребувані чат-боти в банкінгу. Користувачі часто ставлять одні й ті ж питання, і консультанти просто не встигають відповідати про те, в якій вкладці можна перевірити рахунки, як оформити карту або переказ. Багато часу економиться, коли чат-бот видає ці відповіді і дає активні посилання, де можна виконати ту чи іншу цільову дію.
Не відстає і б'юті-сфера. Там теж досить затребувані чат-боти. Клієнти відзначають, що бронювати послуги і отримувати відповідь про їх вартість стало набагато простіше.
Деякі автомайстерні теж випробували цю технологію на практиці. І відзначили значні поліпшення в кількості замовлень і підвищення лояльності клієнтів.
Одна з найпоширеніших проблем промо - це низькі показники конверсії від купівлі продукту до реєстрації для участі в розіграші.
Враховуючи показники популярності месенджерів чат-боти можуть стати ефективним рішенням цього завдання. Вони дозволяють спростити шлях користувача для прийняття участі в промо-акції. Людині потрібно лише зробити фото чека і відправити інформацію боту.
У США та деяких європейських країнах стають популярними додатки з персональними медичними консультантами. Вони аналізують показники здоров'я, дозволяють записувати на прийом до терапевта і вузьких фахівців, а також оновлюють дані в електронній медичній картці.
Деякі центри і лікарні мають чат-ботів, щоб полегшити і впорядкувати запис пацієнтів. І це дійсно підвищує ефективність роботи персоналу в кілька разів, а також зменшує кількість негативних звернень пацієнтів.
Поки чат-боти використовуються швидше в якості консультантів, але багато компаній вже замислюються, як з їх допомогою залучати аудиторію і використовувати їх в рекламних цілях. Успішних прикладів дуже мало, але ми впевнені, що в майбутньому їх стане все більше.
Яскравий приклад креативу - це чат-бот від Tele2 ГІГАBEATS, який перетворює голосові повідомлення на музичні треки.