×

Якою мовою вам буде зручно спілкуватися?

Українська Російська

Поговоримо про ефективність...

Чат-боти потрібні всім! Але просто багато хто про це ще не...

Отримайте консультацію

з розвитку Вашого інтернет-проекту

Александр - менеджер и эксперт отдела продаж ADS group

Олександр - менеджер та експерт відділу продажів ADS group

Чат-боти потрібні всім! Але просто багато хто про це ще не знає. Зараз про онлайн-консультантів не говорив тільки ледачий. Але це нововведення не досягло ще того рівня «зрілості», щоб стати musthave для будь-якого бізнесу. Але ми все ж не радимо нехтувати нововведеннями в сфері онлайн і тестувати їх, щоб завжди бути на крок попереду своїх конкурентів.


У чому актуальність онлайн-консультантів?

У 2018 році статистика показала, що користувачі все частіше роблять покупки і переглядають інформацію з мобільних пристроїв, а не зі стаціонарних комп'ютерів. Ці показники за два роки значно збільшилися, що стало новим поштовхом для створення більш адаптивних дизайнів сайтів. Тепер без цього ваш ресурс впаде в немилість у Гугла і розраховувати на хороші показники продажів однозначно не варто.

Месенджери стали одним з найпопулярніших додатків на смартфонах. Тому користувачі все частіше приділяють увагу саме якості взаємодії та спілкування брендів з аудиторією:

  • Мінімальна кількість кроків для здійснення замовлення;
  • Зручність покупки і перегляду товарів за допомогою смартфона;
  • Відсутність необхідності переходити на інші ресурси, наприклад, для зв'язку з консультантами. Користувачі хочуть робити замовлення і отримувати інформацію в звичних додатках або соціальних мережах;
  • Сьогочасна реакція на запит споживача.

Для того, щоб досягти всього цього і зменшити кількість витрат на підготовку співробітників, можна просто встановити чат-бот.Трохи статистики

Поки ця технологія ще не зовсім прижилася в Україні. Але багато компаній вже успішно використовують її на практиці. Наприклад, «ПриватБанк». Користувачі можуть отримати миттєву відповідь на найпопулярніші запитання, або дочекатися консультанта, якщо ви не отримали бажаний результат.

Подивимося ж на статистичні дані з інших країн, які більш активно юзають чат-ботів:

  • 40% міленіалів щодня використовують онлайн-консультантів для замовлень або отримання інформації;
  • 55% опитаних відповіли, що воліли б отримати відповідь на прості запитання від чат-бота, наприклад, про контакти компанії або умови доставки;
  • 21% респондентів відзначають, що онлайн-консультанти допомагають налагодити контакт з компанією.

Де найчастіше застосовуються чат-боти?

Як показує практика багатьох великих компаній, то чат-боти найкраще підходять для здійснення рутинних дій. Наприклад, відповідати користувачам на найпоширеніші питання або бронювати послуги, наприклад, столик у ресторані. Так ви заощадите ресурси і час ваших співробітників, а також максимально оптимізуєте робочий процес.

Відмінно підходить для онлайн- і офлайн-ресторанів, які доставляють страви клієнтам. Він допоможе швидко оформити замовлення страв і надішле повідомлення про стан заявки. Це допомагає економити суттєві суми на відправку СМС-повідомлень.Також затребувані чат-боти в банкінгу. Користувачі часто ставлять одні й ті ж питання, і консультанти просто не встигають відповідати про те, в якій вкладці можна перевірити рахунки, як оформити карту або переказ. Багато часу економиться, коли чат-бот видає ці відповіді і дає активні посилання, де можна виконати ту чи іншу цільову дію.

Не відстає і б'юті-сфера. Там теж досить затребувані чат-боти. Клієнти відзначають, що бронювати послуги і отримувати відповідь про їх вартість стало набагато простіше.

Деякі автомайстерні теж випробували цю технологію на практиці. І відзначили значні поліпшення в кількості замовлень і підвищення лояльності клієнтів.


Промо-кампанії і чат-боти

Одна з найпоширеніших проблем промо - це низькі показники конверсії від купівлі продукту до реєстрації для участі в розіграші.

Враховуючи показники популярності месенджерів чат-боти можуть стати ефективним рішенням цього завдання. Вони дозволяють спростити шлях користувача для прийняття участі в промо-акції. Людині потрібно лише зробити фото чека і відправити інформацію боту.

Медицина: яка роль онлайн-консультантів?

У США та деяких європейських країнах стають популярними додатки з персональними медичними консультантами. Вони аналізують показники здоров'я, дозволяють записувати на прийом до терапевта і вузьких фахівців, а також оновлюють дані в електронній медичній картці.


Деякі центри і лікарні мають чат-ботів, щоб полегшити і впорядкувати запис пацієнтів. І це дійсно підвищує ефективність роботи персоналу в кілька разів, а також зменшує кількість негативних звернень пацієнтів.

Чат-боти і креатив

Поки чат-боти використовуються швидше в якості консультантів, але багато компаній вже замислюються, як з їх допомогою залучати аудиторію і використовувати їх в рекламних цілях. Успішних прикладів дуже мало, але ми впевнені, що в майбутньому їх стане все більше.


Яскравий приклад креативу - це чат-бот від Tele2 ГІГАBEATS, який перетворює голосові повідомлення на музичні треки.


Поділитися:


Читайте також:

  • inst
  • facebook
  • twitter

Отримайте консультацію

з розвитку Вашого інтернет-проекту

Александр - менеджер и эксперт отдела продаж ADS group

Олександр - менеджер та експерт відділу продажів ADS group

×

Зв'язатися

Ми зв'яжемося з Вами, найближчим часом