×

Якою мовою вам буде зручно спілкуватися?

Українська Російська

Перехід в онлайн! Як вартість сайту може вплинути на...

Розбираймось, від чого залежить вартість сайту, і що не так з дешевими...

Отримайте консультацію

з розвитку Вашого інтернет-проекту

Александр - менеджер и эксперт отдела продаж ADS group

Олександр - менеджер та експерт відділу продажів ADS group

При створенні сайту замовник завжди хоче трохи заощадити, і з одного боку - це нормальне бажання, але з іншого економія може вплинути на якість ресурсу і на його конкурентність. Втім, не завжди дорогий продукт - хороший продукт. Кінцева вартість формується за рахунок складності дизайну, кількість додаткових функцій, послуг просування і самого рівня фахівців, які будуть виконувати роботу. Можна знайти підрядників, які створять сайт буквально «на коліні», але зате дешево і сердито. У такому випадку можна не сподіватися на хорошу конверсію. А можна звернутися до професіоналів, і отримати гідний продукт. Загалом, давайте розбиратися, від чого залежить вартість сайту, і що не так з дешевими майданчиками!

Чому хороший сайт дорожче коштує?


Скупий платить двічі - це правило працює абсолютно в усьому, включаючи і створення веб-ресурсів. Недорогі варіанти тільки на перший погляд здаються привабливими, а на ділі вони вимагатимуть ще більше вкладень, ніж, якщо ви заплатите більшу суму спочатку. Посудіть самі, якщо дешеві сайти були б ефективні, то витрачалися б топові компанії на послуги розробників або б створили майданчик на безкоштовному шаблоні в будь-якому онлайн-конструкторі? Це окупне вкладення, що приносить клієнтів і прибуток у майбутньому!

Від чого залежить ціна, і як вона формується?

Кінцева сума залежить насамперед від складності структури вашого сайту. Якщо це лендинг, то він коштує дешевше, ніж інтернет-магазин з безліччю сторінок або ж хороший корпоративний сайт, де повинен бути продуманий і привабливий дизайн. Чим більше розділів, тим складніше розробнику все це реалізувати на практиці, тому і ціна буде вище. За аналогією з автомобілем - чим більше додаткових функцій включає машина, тим вона дорожче коштує. Ще один важливий фактор - це функціонал сайту. Тобто, це ті дії, які користувачі зможуть здійснити на ньому: зробити замовлення, ознайомитися з інформацією і так далі. Основне завдання будь-якого інтернет-майданчика - залучити покупців. А значить, їм повинно бути зручно використовувати сайт. Тут економія буде зайвою, інакше безглуздо вкладати гроші в те, що не буде приносити дохід. Коротко зупинимося на основних етапах розробки:

 • Складання стратегії та цілей;
 • Розробка дизайну сайту;
 • Верстка;
 • Наповнення контентом;
 • SEO-просування;
 • Технічна підтримка.


Якщо у вас вже є дизайн, підключені до роботи сео-фахівці, то вам залишиться залучити до роботи ще трьох експертів: програміста, верстальника і тестувальника. У цьому випадку є сенс звернутися в агентство, яке займеться створенням сайту під ключ. Ви отримаєте продукт, повністю готовий до розкрутки і подальшого просування. До того ж, це обійдеться вам дещо дешевше, ніж наймати різних фахівців окремо. На ціну також впливає складність поставлених завдань. Так само важлива кваліфікація команди. Якщо у вас простий лендинг, то і вартість буде нижче. А ось, якщо у вас інтернет-магазин з товарами преміум-класу, тоді без грамотної команди з великим досвідом роботи явно не обійтися. Довіряти складні проекти фахівцям-початківцям - це гра в «російську рулетку». Найчастіше путнього з цього нічого не вийде. Час, який буде витрачено на створення проекту, теж вплине на кінцеву суму. Чим більше робіт, тим більше часу це займе, а значить, буде коштувати вам дорожче. Рекомендуємо ще на перших порах визначитися з цілями вашого ресурсу. Можливо, для вашого бізнесу недоцільно створювати великий сайт з безліччю розділів, а можна обійтися візиткою або лендингом. Це можна обговорити при особистій зустрічі з підрядником. Конкретне формулювання завдання полегшить роботу виконавцю, а ви отримаєте якісний результат.

Чи можна дешевше?


Також вартість залежатиме і від вибору платформи, на якій створюватиметься сайт. Є два варіанти:

 1. CMS, наприклад, OpenCart або WordPress;
 2. Фреймворк - Laravel і так далі.


Давайте розглянемо, чим вони відрізняються, і які плюси і мінуси ви отримаєте, працюючи з цими варіантами. CMS - це практично той же конструктор сайтів. Вони мають набір додатків, плагінів або ж пакетів. Їх можна легко створити типовий веб-ресурс для будь-яких цілей. Але вони мають обмежений функціонал, а додати якийсь новий плагін або модуль іноді буває складно, навіть співпрацюючи з досвідченим програмістом. Всі додаткові «фішки» платні, що спричинить додаткову статтю витрат. Це непоганий варіант для невеликих проектів, підійде для бізнесменів-початківців. Фреймворк - це окремі пакети, що полегшують створення функціоналу сайту, але розробляти його потрібно з нуля і самостійно. Це варіант для тих, хто бажає отримати унікальний майданчик.

Відмінний варіант для великих проектів з високою відвідуваністю. На розробку такого майданчика потрібно більше часу і фінансових витрат. Як бачите, ми знову повернулися до цілей проекту. Якщо вам потрібен масштабний проект, то ви ніяк не зможете зробити його дешевшим, хіба що за рахунок низької якості. Але в такому випадку, це викинуті на вітер гроші.

Що не так з дешевими сайтами?


Бізнес - це завжди спроби заощадити, але в розумних межах. Якщо ви думаєте, що запропонувавши якісний товар за відмінною ціною, користувачі не звернуть увагу на дешевий сайт - ви помиляєтеся. Це ваша вітрина або, якщо хочете, дзеркало вашого бізнесу. Якщо у вас поганий веб-ресурс, то навряд чи ваші справи йдуть настільки успішно. Не багато партнерів захочуть мати з вами справу, а покупці придбають товар трохи дорожче, але у більш успішного, з їх точки зору, продавця. Розглянемо основні причини, чому не варто економити на створенні сайту:

 • Не спокушайтеся, якщо знайдете агентство, що пропонує ціну послуг нижче ринкових. Потім вони будуть доповнювати кінцеву вартість іншими послугами, які вам обов'язково знадобляться: додаткові витрати на плагіни і модулі, дизайн, технічне обслуговування. Це лише «гачок» для заманювання клієнта;
 • Дешеві ресурси часто мають баги. Головне для сайту, щоб він працював, як швейцарський годинник, тобто без збоїв. З «бюджетними» варіантами так не пройде. Вони дуже часто «падають», видають помилки, мають низьку швидкість завантаження при великій кількості відвідувачів, тому користувачі просто закривають сторінку і переходять до ваших конкурентів;
 • Неможливість розширити сайт. Як правило, зроблений нашвидкуруч ресурс неможливо розширити, якщо ви захочете масштабувати бізнес. Значить, вам доведеться створювати новий, розкручувати його і так далі - це нові і чималі витрати;
 • Для інтернет-магазинів і будь-яких інших ресурсів, де мається на увазі оплата послуг, потрібна безпека і захищеність даних користувачів. Але дешеві сайти не мають такого функціоналу, і це може стати для вас проблемою в майбутньому;
 • Нерозуміння SEO-алгоритмів. На жаль, економія на створенні сайту серйозно б'є по його подальшому просуванню і оптимізації для пошукових роботів. Тобто, по суті, ви отримуєте «мертвий» ресурс, який буде постійно перебувати в хвості пошукової видачі. Додати потім ці можливості буде складніше і дорожче.


Ми не рекомендуємо економити на дійсно важливих для бізнесу речах - якості, зручності для користувачів і просуванні. Тому зважуйте ваші дії і користуйтеся послугами професіоналів. Компанія «ADS group» готова взяти на себе відповідальність за ваш проект і зробити його якісним і таким, що продає. Заповнюйте форму нижче, і ми з вами обов'язково зв'яжемося!


Поділитися:


Читайте також:

 • inst
 • facebook
 • twitter

Отримайте консультацію

з розвитку Вашого інтернет-проекту

Александр - менеджер и эксперт отдела продаж ADS group

Олександр - менеджер та експерт відділу продажів ADS group

×

Зв'язатися

Ми зв'яжемося з Вами, найближчим часом