×

Якою мовою вам буде зручно спілкуватися?

Українська Російська

Оптимізація сайту під мобільні...

Оптимізація сайту під мобільні пристрої - не данина моді, а сувора необхідність, щоб залучити більше...

Отримайте консультацію

з розвитку Вашого інтернет-проекту

Александр - менеджер и эксперт отдела продаж ADS group

Олександр - менеджер та експерт відділу продажів ADS group

Оптимізація сайту під мобільні пристрої - не данина моді, а сувора необхідність, щоб залучити більше клієнтів. Статистика свідчить, що вже в 2016 році відсоток користувачів, які здійснюють покупки в онлайн-магазинах, переглядають новини і просто серфять Інтернет зі смартфона вище, ніж з ПК. А тепер уявіть, що цій багатотисячній аудиторії доводиться збільшувати картинки, щоб розглянути товар або прочитати текст, довго чекати, коли веб-сторінка завантажиться і так далі. Незручно, правда? Тому адаптувати свій ресурс під всілякі гаджети просто необхідно! Або залишатися в тіні своїх конкурентів.

Основні вимоги пошуковиків до веб-сайтів

Повальна адаптація під мобільні пристрої сталася не без «участі» Google та інших пошукових систем. Адже творцям дуже важливо, щоб користувачі не мали жодних труднощів під час пошуку необхідної інформації. Тому, щоб онлайн-ресурс зайняв лідируючу позицію в пошуковій видачі, розробникам необхідно оптимізувати ресурс для коректного перегляду на телефонах і планшетах.

Основна вимога до розробників тільки одна: оптимізація сайту під мобільні пристрої повинна бути! Інакше можна забути про TOP-10. Крім цього Гугл висуває ще кілька умов:

 1. Слід прописати в вказівках боту, що майданчик підходить і для інших гаджетів.
 2. Немає багів при індексації.
 3. Використання HTML5 замість застарілого Flash.
 4. Текстовий контент повинен коректно відображатися без збільшення.
 5. Горизонтальна прокрутка відсутня.
 6. Виконано відстань між гіперпосиланнями.

Вимоги інших пошукових систем практично ідентичні. Головне правило - користувач повинен без труднощів юзати ваш веб-ресурс. Тому, якщо у вас є мобільна верстка, то при правильному просуванні, якісному контенті і ходовому товарі можна розраховувати на високі позиції в рейтингу і популярність у цільової аудиторії.

Як перевірити успішно пройшла оптимізація сайту?

Найбільш швидкий спосіб переконатися, що адаптація сайту під мобільні пристрої пройшла успішно - зайти на нього з вашого смартфона. Структура веб-сторінок повинна значно відрізнятися від тієї, що видна при перегляді з ПК.

А щоб дізнатися детальніше, де є помилки, скористайтеся спеціальними сервісами. Ми рекомендуємо використовувати Google Search Console. Цей сервіс має простий інтерфейс, в якому може з легкістю розібратися навіть новачок. Алгоритм перевірки досить елементарний: відкриваєте потрібну сторінку, у спеціальний рядок вводите адресу веб-сайту, послн чого запускаєте процес. Через кілька хвилин програма надасть вам повний звіт. Якщо все відмінно, то слід продовжувати розкрутку порталу, в іншому випадку виправляємо помилки.

Мобільна версія vs адаптивний дизайн

Нерідко викликає дилему створення сайту для мобільних пристроїв: що краще зробити - замовити адаптивний веб-дизайн або ж мобільну версію? Це два принципово різних варіанти. Який підійде конкретно для вашого ресурсу, буде залежати від специфіки вашого порталу.

Адаптивний або, як його ще називають, чуйний дизайн дозволяє сторінці «підлаштуватися» під розширення дисплея гаджета. Для зручності блоки розташовані послідовно і переглядаються за допомогою вертикальної прокрутки. Це зроблено для того, щоб текст і зображення не нагромаджувалися один на інший, і не займали весь простір.

Мобільна версія виглядає принципово по-іншому. Вона має вигляд додаткового майданчика, який розмістили на піддомені. Має спрощену структуру і містить тільки основну інформацію.

Щоб ви могли визначитися, що саме підходить для вас, розглянемо основні відмінності цих двох варіантів:

 1. Вартість роботи. Мобільна версія обійдеться вам дорожче, ніж адаптивний дизайн. Вона являє собою практично окремий ресурс, який потрібно розробити з нуля;
  Оптимізація. Мобільна версія завжди передбачає дублювання контенту з основного майданчика, а значить, при просуванні можуть виникнути проблеми. Наявність адаптиву повністю виключає подібну проблему. Саме останній варіант рекомендований фахівцями Гугл;
 2. Звантаження. І тут чуйний веб-дизайн показав кращі результати. Мобільні сайти, які мають адаптивну верстку, значно швидше завантажуються. Такий фактор, як швидкість завантаження сторінок, також дуже важливий при ранжуванні пошуковими системами;
 3. Зручність оновлення контенту. Мобільна версія дублює основний ресурс. Тобто у вас є два портали, які необхідно регулярно оновлювати. Це потребуватиме більше часу і зусиль;
 4. Юзабіліті. Адаптивна верстка під мобільні девайси дає можливість користувачам переглядати інформацію в повному її обсязі. Блоки, які містять менш корисний контент, будуть просто приховані, щоб звільнити простір. Мобільна версія в цьому плані більш зручна, в ній легше зорієнтуватися і знайти необхідний розмір, кнопку і так далі;
  Дизайн. Коли створюється адаптив, то розробляється заново шаблон. Тому web-ресурс буде виглядати набагато ефектніше і зручніше для користувача. Розробник зможе вмістити більше блоків і елементів, щоб привернути увагу відвідувачів. Мобільна версія на дисплеях смартфонів і планшетах виглядає однаково, але при великій роздільній здатності зображення більш розтягнуті і займають весь екран.

У більшості випадків оптимізація під мобільні пристрої відбувається за допомогою чуйного веб-дизайну. Мобільні версії часто розробляються для ресурсів, де є висока щільність трафіку і при цьому потрібна хороша швидкість завантаження сторінок.

Оптимізація веб-майданчика: які методи існують?


Існує всього два підходи, як адаптувати сайт під мобільні пристрої. Перший метод - швидкий, але часто не приносить бажаного ефекту, а для певних ресурсів може взагалі не спрацювати. Другий — вимагає професійних умінь верстальника, а також більше часу, щоб реалізувати всю роботу і запустити проект. Але і результат буде в другому випадку в рази краще.

Нагадуємо, що абсолютно всі зміни в роботі майданчика необхідно відстежувати. Для цього використовуйте сервіс Google Search Console, щоб вчасно знайти помилку і виправити її до того, як вона негативно вплине на рейтинг у пошуковій видачі.

 • Застосування плагінів - це найшвидший і найлегший спосіб оптимізації веб-ресурсу під різні гаджети. Для цього не потрібно бути професійним програмістом. Для початку розберемося з терміном «плагін». Просто завантаживши це спеціальне доповнення до CMS, ваш онлайн-портал отримає нові функції. Їх легко встановити і налаштувати - просто слідувати покроковій інструкції. Наприклад, для WordPress застосовуються WP Mobile Edition, JetPack та інші плагіни. Вони виконують ті ж функції, що й адаптивна верстка, щоб забезпечити коректне відображення контенту на смартфонах і планшетах. Здається, що такий метод ідеальний, але є й суттєві мінуси. Деякі власники інтернет-порталів встановлюють величезну кількість плагінів. У більшості випадків оптимізація під мобільні пристрої пройде невдало через несумісність доповнень. Проблеми можуть виникнути і з відображенням вмісту, адже при створенні ресурсу створювався унікальний дизайн. І з цієї причини плагіни можуть некоректно працювати. До того ж практично всі безкоштовні додатки будуть розміщувати свою рекламу. Подібний спам точно відлякає ваших відвідувачів. До того ж, для більшості CMS немає такої великої різноманітності доповнень, як до WordPress.
 • Робота з кодом. Для того, щоб виконати все правильно, необхідні знання верстальника і програміста. Робота ведеться виключно з style.css, де потрібно прописати властивості до певних елементів, щоб вони коректно відображалися при потрібному розширенні дисплея смартфона або планшета.
 • Найбільш «популярна» помилка, коли ресурс оптимізують під переносні гаджети - відсутній метатег Viewport. Саме він забезпечує коректне відображення контенту на дисплеї гаджета. Якщо втратити цей момент, то Гугл пред'явить дві вагомі претензії. Наявність цього теґу - одна з основних вимог до видачі. І найголовніше, весь текстовий контент не буде адаптований під ширину дисплея смартфона або планшета.
  Тому поява горизонтальної прокрутки забезпечена. А це означає, що пошукові системи 100% знизять ваш веб-ресурс у рейтингу.

На завершення


Сайт, адаптований під мобільні пристрої, буде більш популярний у користувачів. Значить більше ваших потенційних клієнтів зможуть побачити вашу продукцію і оформити замовлення. При адаптивній верстці вам, швидше за все, забезпечені перші місця в пошуковому рейтингу, за умови, звичайно, хорошого контенту і грамотної розкрутки ресурсу. Значить, у будь-якому випадку, необхідно створювати адаптивний дизайн, або мобільну версію.

Фахівці нашої компанії ADS group допоможуть адаптувати ваш веб-сайт під різні девайси якісно, швидко, а головне, за розумною ціною. Щоб дізнатися більше, заповніть форму нижче. І з вами обов'язково зв'яжеться наш співробітник для уточнення деталей.


Поділитися:


Читайте також:

 • inst
 • facebook
 • twitter

Отримайте консультацію

з розвитку Вашого інтернет-проекту

Александр - менеджер и эксперт отдела продаж ADS group

Олександр - менеджер та експерт відділу продажів ADS group

×

Зв'язатися

Ми зв'яжемося з Вами, найближчим часом