×

Якою мовою вам буде зручно спілкуватися?

Українська Російська

Як прискорити сайт без...

Один з важливих факторів ранжування Вашого сайту пошуковими системами це швидкість завантаження сайту. Тобто пошукові системи перевіряють на скільки швидко користувач побачить контент...

Отримайте консультацію

з розвитку Вашого інтернет-проекту

Александр - менеджер и эксперт отдела продаж ADS group

Олександр - менеджер та експерт відділу продажів ADS group

Один з важливих факторів ранжування Вашого сайту пошуковими системами це швидкість завантаження сайту. Тобто пошукові системи перевіряють на скільки швидко користувач побачить контент вашого сайту після того як перейде за посиланням з пошукової видачі. Перед початком SEO оптимізації це один з перших показників, який перевіряють у рамках SEO аудиту. Після того як швидкість сайту визначена, складається список всіх проблем, виправивши які можна вирішити цю проблему.

Отже для початку потрібно поверхово перевірити наскільки Ваш сайт швидко відкривається у користувачів. Для цього як правило використовується сервіс від google PceSpeed Tools. Це офіційний безкоштовний інструмент від Google дозволяє перевірити як швидко сайт працює на ПК і мобільних телефонах.

Як приклад беремо будь-який сайт наприклад terra-yug.com.ua, перевіряємо сайт за допомогою сервісу і отримуємо такі дані:

Сервіс оцінює сайт за 100 бальною системою, природно, чим вище бал тим краще для сайту. Так само сервіс відразу пропонує, що необхідно зробити що б збільшити швидкість. Відразу хочу акцентувати увагу на 2 важливих моменти.

100% домогтися дуже складно і часом навіть неможливо, і як правило і не потрібно, так як ми прискорюємо сайт не заради цифр а для користувачів і пошукової системи. Швидкість показує результати не для всього сайту а для однієї сторінок, у прикладі це головна сторінка. Тому якщо ви оптимізуєте сайт на CMS, потрібні комплексні перевірки всіх шаблонних сторінок.

Рекомендації щодо збільшення швидкості веб-сайту


Можна виділити такий список основних рекомендацій:

  • Оптимізуйте зображення
  • Видаліть код JavaScript і CSS, що блокує відображення верхньої частини сторінки
  • Використовуйте кеш переглядача
  • Скоротіть CSS
  • Скористайтеся JavaScript
  • Скористайтеся HTML


Даний перелік рекомендацій актуальний для 95% нормально працюючих сайтів, які я зустрічав. Тому йдемо за списком і розбираємо що можна виправити, а що не можна.

Оптимізація зображень - найпоширеніша проблема для сайтів, навіть якщо після створення сайту весь контент оптимізується і все відмінно, то після деякого часу використання сайту, користувачі завантажують вміст, і при завантаженні документів на сайт 99,9% користувачів навіть не замислюються про розмір файлів. У мене були випадки, коли клієнти завантажували фотографію на картку товару вагою 40 мегабайт)). Так що при завантаженні відразу потрібно оптимізувати контент.

Є два варіанти вирішення проблеми з картинками, пакетний це коли заходимо по на сайт викачуємо всі зображення і пакетно пережимаємо будь-якою програмою наприклад asy mage modifier, після цього заливаємо всі пікчі назад. Або блакитний метод він ще простіше, як показано на скріні:

Потрібно просто завантажити всі картинки і доп. файли які вже стиснув за вас. Після того як завантажили потрібно просто залити файли на хостинг. Мінус цього способу це почесність, кожну сторінку потрібно пережимати окремо.

Видаліть код JavaScript і CSS, що блокує відображення верхньої частини сторінки

Як правило нічого кардинального з цією рекомендацією не вийде зробити, але перевірити все ж варто, але це вже повинен робити фахівець. Єдине що б я порадив це скористатися сервісом tools.pingdom.com який дозволяє визначити які файли довго вантажаться.

З самі сервісом розберетеся вже самі, він досить цікавий і безкоштовний і може багато показати в частині технічної частини сайту. На скріні прикладі видно приміром що плагін довго вантажиться ну і так далі. За допомогою цього сервісу можна визначити проблемні файли і скрипти, які уповільнюють сайт.

Далі йдуть рекомендації по кешу і, кожен розписувати не буду просто покажу як цю проблему вирішую я.

Оскільки найпопулярніший хостинг ukraine.com.ua, не тільки за цінами але і за функціоналом, який надано користувачеві. Зазвичай всі ці рекомендації можна виконати без фахівців з адмінки хостингу. Як же це робиться:

Заходимо на вкладку сайту «Налаштування сайту оптимізації», встановлюємо потрібні галочки як показано на скріні, зберігаємо і чекаємо 10 хвилин, поки параметри будуть застосовані.

Поки чекаємо застосування налаштувань включимо серверне кешування:

Після цього можемо перевіряти ще раз швидкість сайт в. Після всіх виконаних робіт сайт повинен показати непогані показники по швидкості. І при цьому ми не вдавалися до допомоги фахівців. На сайті можуть звичайно бути більш серйозні проблеми, але як правило це вже не вирішити без програмістів.

Якщо у вас є необхідність технічної оптимізації швидкості завантаження вашого сайту, то компанія ADS group може запропонувати послуги веб-розробки за вигідними цінами.


Поділитися:


Читайте також:

  • inst
  • facebook
  • twitter

Отримайте консультацію

з розвитку Вашого інтернет-проекту

Александр - менеджер и эксперт отдела продаж ADS group

Олександр - менеджер та експерт відділу продажів ADS group

×

Зв'язатися

Ми зв'яжемося з Вами, найближчим часом