Розробка
Інтернет-маркетинг
У цій статті фахівці компанії ADS group поділяться секретами, як заробляти на Ютубі.
Отже, як заробити в Ютубі, якщо ти влогер? Це можна зробити за допомогою партнерської програми сервісу. На вашому відео транслюватиме реклама Google AdSense та/або передплати «Premium», якщо користувач її попередньо придбав.
Щоб стати партнером потрібно:
Такі вимоги сервіс висуває з лютого 2018 року. Саме зараз кількість переглядів не має особливого значення. Так, YouTube бореться з тими, хто накручує показники і намагається на цьому заробити, або «краде» чужий контент.
Медіасеті також відраховують дохід від реклами в Гугл. Але ціни нижчі, ніж у відеохостингу. Якщо Ютуб готовий віддати авторам 55% від суми доходу, то медіасеті всього 25-35%. При цьому «партнерші» буде комісію за:
Розмір доходу від влогера залежить від декількох показників:
Точну суму, яку ви отримали, можна подивитися в акаунті Google AdSense або ж у кабінеті партнерші. А ось прогнози ви побачите в YouTube Analytics. Також, якщо скористатися сервісами WhatStat і SocialBlade, ви зможете оцінити ваш потенційний дохід від роботи з партнерською програмою відеохостингу. Якщо в планах співпраці з медіасеттю, то прогноз відразу можна зменшити на 20-30%.
Однак, партнерська угода не дасть вам гарантій, що ви будете отримати конкретний дохід. Заробіток насамперед залежить від користувачів, які дивитимуться рекламу. Чим більше переглядів, тим вищий дохід.
Є ще один варіант, як заробляти гроші на Ютубі. Це ви безпосередньо співпрацюєте з рекламодавцем. Тут розцінки залежать від того, наскільки високий ваш рейтинг. Якщо ви блогер-мільйонник, то, зрозуміло, що вартість замовлення реклами у вас буде висока.
Якщо ви не досягли того рівня, що бренди хочуть з вами співпрацювати, то є кілька способів, отримати бажаного клієнта:
Не пишіть бренда на мейл - швидше за все лист залишиться без відповіді або відправиться в спам. Краще попрацювати над якістю контенту, щоб збільшити охоплення і продемонструвати хорошу статистику;
Зареєструвати на рекламних біржах. Це найпоширеніший спосіб, як знайти замовника і як на Ютубі заробляти гроші. Під'єднавши ваш профіль до такого сервісу, сервіс віддає через API статистику. Таким чином, клієнту легше знайти потрібного виконавця, відфільтрувати акаунти за тематиками і кількістю передплатників.
Біржа вважається безпечним способом, як почати заробляти на Ютубі. Для виконавця хороші сервіси тим, щоб вони відразу беруть передоплату з клієнта. Для замовника - фінанси «заморожуються» до виконання ТЗ. Крім того, легше виконавцю дотримуватися дедлайни.
Але є і «підводні камені» - біржі беруть відсоток від угоди. В принципі, 5-15% від укладеної угоди - це не так вже й багато, але і їх втрачати виконавцям не хочеться. Пряма реклама принесе більше доходу, але і вимагає набагато більше відповідальності з боку влогера. Головне, це правильно піднести рекламований продукт, щоб не отримати купу «дизлайків» за занадто награний опис переваг товару і при цьому не зробити огляд, який не сподобається рекламодавцю і він не розкритикує роботу. Тому, якщо у вас немає досвіду в подібних кампаніях, то краще почати з виконання завдань на біржах.
Умови також залежать і від рівня блогера. Топ-виконавцям легше, адже в першу чергу бренди домовляються з ними, початківцям складніше в плані переговорів з клієнтами. Побудови тактики спілкування з аудиторією і так далі.
І третій спосіб, як заробляти на Ютубі в Україні - це спонсорська підписка. Цей варіант підходить тільки для тих влогерів, які мають фанатів свого каналу. Передплатники щомісяця платять внесок, щоб підтримати автора, а натомість їм пропонують різні бонуси, наприклад:
Також ви можете збирати пожертви або донат, коли проводите прямі трансляції, то пак стріми. Для цього відеохостинг пропонує функцію - «Суперчат».
Як на Ютубі заробляти «донатами»? В першу чергу це повинен бути цікавий контент. Головний інтерес глядачів у тому, що їх оплачувані повідомлення виділяються іншим кольором і закріплюються в самому верху. Вартість залежить від кількості символів і кольору поста.
Функція доступна для каналів, у яких включені прямі трансляції і є сервіс монетизації.
Як створити канал на Ютубі і заробляти? Спочатку слід продумати контент-стратегію. Чим більше створювані відео і обговорювана тематика буде цікава користувачам, тим більше буде число підписок і вище ваш заробіток надалі.
Почніть з співпраці з біржами, а потім переходьте до контактів з рекламодавцями. Другий варіант вимагає високої якості контенту і більше відповідальності. Потрібно розуміти, як прорекламувати продукт так, щоб не лестити бренду і в той же час, щоб його захотілося купити.
Якщо у вас лояльна аудиторія, то можна почати збирати дохід з донатів і підписок. Але це за умови, що ваших шанувальників не пара людей, інакше заробіток буде мізерним.
Якщо ви хочете розвинути ваш канал на Ютубі, то рекомендуємо звернутися до наших фахівців з «ADS group». Зацікавило? Тоді, заповнюйте форму нижче, і наш менеджер зв'яжеться з вами.