×

Якою мовою вам буде зручно спілкуватися?

Українська Російська

Як безпечно перекласти сайт з http на https...

Переадресація і доступ за протоколом https дозволяють убезпечити ваших клієнтів від...

Отримайте консультацію

з розвитку Вашого інтернет-проекту

Александр - менеджер и эксперт отдела продаж ADS group

Олександр - менеджер та експерт відділу продажів ADS group

Створити і розкрутити інтернет-ресурс у століття прогресивних технологій не становить жодної праці. Це відмінний спосіб зміцнення іміджу компанії, ефективний метод підвищення продажів і залучення нових клієнтів. Чи можна захистити його від кібератак і недобросовісних користувачів? Ми розповімо, як безпечно перевести сайт з http на https протокол, і що для цього потрібно. Процес проходить у кілька етапів, кожному з яких приділяють пильну увагу.

Навіщо це потрібно?


Пересічні користувачі та щасливі володарі власного бізнесу не завжди розуміють, для чого необхідний ефективний захист ресурсу шляхом переходу на якісно новий рівень. Переадресація і доступ за протоколом https дозволяють убезпечити ваших старих і потенційних клієнтів, візитерів від:

 • різних видів шахрайства;
 • розголошення та використання їх особистих даних третіми особами в корисливих цілях.


Пояснити це можна на простому прикладі. Уявіть собі, що ви відкрили свій власний музей з рідкісними і раритетними експонатами, вклавши туди силу-силенну, нервів і засобів. Якщо ви орендували приміщення в звичайному житловому фонді, не подбали про заходи безпеки (сигналізації, відеоспостереження, решітки на вікнах і так далі), цілодобову охорону, то ризикуєте швидко стати жертвою зловмисників. Адже доступ до виставкових залів відкритий всім бажаючим, а експозиція є для них ласим шматочком.

Порівняйте з змальованою ситуацією інший варіант, коли музейна виставка ретельно підготовлена. Навряд чи шахраї захочуть ризикувати, побачивши чудово екіпірованих охоронців або новітню систему сигналізації на вітринах, в яких виставлені найцінніші екземпляри вашої колекції. Сайт https - горезвісний зал, звідки дуже складно викрасти дорогоцінні «експонати» (номери банківських рахунків клієнтів, з яких проводиться оплата чергової покупки, контактні телефони, адреси електронної пошти, що вказуються в анкетах, тощо).

Які переваги дає переклад з http на захищений протокол?

Він допомагає:

 • правильно показувати вміст сторінок у відкритому переглядачі;
 • зберегти позиції інтернет-ресурсу в топі видачі пошукових систем (іншими словами,
 • закріпити досягнутий грамотною розкруткою успіх, і не втратити його).


Хто проводить оцінку безпеки?


На перший погляд, протоколи http і https ідентичні. Однак, одна літера приховує величезну різницю як для користувачів, так і для власника. Повертаємося до нашого прикладу з цінностями.

У реальному житті рішення про ступінь захищеності музею та інших важливих об'єктів приймає спеціальна комісія. Висновок складається документально після детального огляду, вивчення вжитих заходів безпеки. Процес досить довгий, трудомісткий і клопіткий.

В інтернеті питання безпеки вмісту ресурсу вирішують не люди, а роботи. Все відбувається набагато швидше і простіше, ніж в «реалі». Дані вивчаються автоматично, в лічені частки секунд, за допомогою аналітичної обробки. Якщо система Google «бачить» на початку адресного рядка заповітні букви https, то поставиться до порталу прихильно. Прикра помилка - відсутність в адресі букви «s» - і ви ризикуєте втратити клієнтську базу, оскільки особисті дані стають доступні зловмисникам. Нові відвідувачі не зможуть зайти до вас, оскільки їм буде перекрито доступ за «небезпечним» посиланням.

У чому полягають основні мінуси стандартного варіанту?


Звичайний http-протокол, який досі можна зустріти на початку адрес, являє собою спосіб передачі даних через інтернет. Його завдання полягає в достовірному та швидкісному завантаженні вмісту сторінок (тексту, відео, фото тощо).

Вагомим недоліком стандартної версії, що існує понад 2 десятки років, вважають відсутність шифрування інформації. На практиці це означає, що:

 • будь-який неавторизований користувач може легко зайти до вас і «виудити» корисні для себе відомості;
 • «підробити» повідомлення або лист від вашої фірми, адресований конкретному користувачеві (розпізнати фальшивку практично неможливо).


Добре, якщо шкідником виявиться допитливий, недосвідчений новачок. Якщо ж це виявляться «просунуті» хакери, попрощайтеся з лояльними клієнтами, левовою часткою надходять платежів за здійснювані покупки або виконувані замовлення. Найсумніший випадок - знищення сайту, на створення і просування якого ви витратили масу грошових коштів і цінного часу.

Якщо ви цінуєте свої напрацювання, дбаєте про збереження клієнтської бази, хочете попередити можливі кібератаки і втрату прибутку, подумайте про перенаправлення на інтернет протокол https. Це досить просто і доступно.

Широкі можливості захисту


Серед важливих достоїнств захищеної передачі фахівці виділяють:

 • підтримку поширеними браузерами;
 • лояльне ставлення пошукових систем;
 • надання певних пріоритетів системою Google, і так далі.


Безпечний протокол https дає масу переваг. До них належать:

 • Надійна шифрування даних (сторонній відвідувач, не знаючи коду, навряд чи зможе розпізнати їх).
 • Фіксація спотворень при передачі інформації від клієнта до власника домену, і в зворотному порядку. Таким чином, треті особи не зможуть «вклинитися» між вами, а цінні відомості не підуть «на бік».
 • Підвищення лояльності користувачів, формування довірчих відносин.
 • Збільшення ефективності просування (підтверджується на офіційному рівні).
 • Якщо ви досі використовуєте протокол http, настав час задуматися про своє майбутнє, і виконати переадресацію. Про те, як правильно це робиться, ми розповімо детально.

Поетапний опис процесу заміни


Перенаправлення інтернет-ресурсу потребуватиме певної підготовки. Як відомо, за все хороше доводиться платити. В яку суму виллються витрати на безпеку, і наскільки вони виправдовують себе? Давайте разом розбиратися в тонкощах методики.

Придбання відповідного SSL-сертифіката.

На жаль, безкоштовним сир буває тільки в мишоловці. Щоб використовувати протокол https, вам потрібні спеціальні платні пакети, вартість коливається від 10 до 300 умовних одиниць за рік використання. До їх числа відносять:

 • Extended (EV) - видається юридичним особам протягом 2-х тижнів, передбачає доскональну перевірку реквізитів. В адресному рядку візуально виділено (підсвічено) зеленим кольором.
  Organization - середній рівень довіри; вимагає перевірки вашого магазину або організації, але без підсвічування.
 • Domain - не потребує детальної ідентифікації, підтверджує тільки достовірність доменного імені.
 • Wildcard - дозволяє підтримувати основний ресурс і піддомени.


Підготовка ресурсу до переходу.

У її ході поступово прибирають протоколи інтернету http, замінюючи безпечними. При цьому виконують й інші дії, спрямовані на попередження можливих помилок і «нашарування»:

 • заміну внутрішніх посилань відносними (з урахуванням протокольного типу) - забезпечує хорошу індексацію «пошуковиками»;
 • перевірку даних, зазначених у зовнішніх скриптах (для збереження робочих функцій ресурсу), та інше.


Ви зможете виконати підготовку самостійно, або звернутися до досвідчених фахівців студії «ADS group».


Поділитися:


Читайте також:

 • inst
 • facebook
 • twitter

Отримайте консультацію

з розвитку Вашого інтернет-проекту

Александр - менеджер и эксперт отдела продаж ADS group

Олександр - менеджер та експерт відділу продажів ADS group

×

Зв'язатися

Ми зв'яжемося з Вами, найближчим часом