×

Якою мовою вам буде зручно спілкуватися?

Українська Російська

Що таке AMP...

У цьому огляді ми постараємося максимально розгорнуто дати відповідь на питання: «Що таке AMP Google?» Простіше кажучи, це поліпшені в плані швидкості web-сторінки для мобільних...

Отримайте консультацію

з розвитку Вашого інтернет-проекту

Александр - менеджер и эксперт отдела продаж ADS group

Олександр - менеджер та експерт відділу продажів ADS group

У цьому огляді ми постараємося максимально розгорнуто відповісти на питання: що таке AMP Google? Якщо коротко, то це прискорені веб-сторінки для мобільних пристроїв. Пару років тому Гугл запустив масштабну кампанію з поліпшення пошукової видачі онлайн-майданчиків на смартфонах і різних гаджетах. І почалося з mobile-friendly - це спеціальний алгоритм, що дозволяє користувачеві, який виконав запит у пошуковик з мобільного пристрою, побачити ті сайти, які найзручніше переглядати на смартфоні або планшеті.

Такий хід був логічним, адже все більше і більше людей парсять Інтернет зі своїх гаджетів. Тому дії компанії були спрямовані на прояв турботи про своїх користувачів. Однак, як свідчить статистика Гугл, у більшості юзерів аж ніяк не швидкий мобільний Інтернет, наприклад, 3G. Тому в продовження алгоритму, що мав хороший успіх, компанія анонсувала нову розробку, яка здатна полегшити користувачам доступ до Інтернет-ресурсів. Їй стала AMP-технологія, що значно прискорює завантаження веб-сторінок при перегляді з мобільних пристроїв.

АМР - що ховається під цим поняттям?


Прискорені мобільні сторінки (АМР) мають вигляд HTML, що включають спеціальні розширення та окремі блоки кастомних веб-сторінок для ресурсів з чуйною або адаптивною версткою. Навіть, якщо використання цього оновлення і накладає деякі обмеження на роботи розробників, але сприяє більш якісному SEO-просуванню майданчика.

Окремий ряд скриптів JavaScript не можна використовувати для підтримки АМР-сторінки. Але при цьому можна користуватися в повному масштабі CSS3. Тому справи йдуть досить райдужно.

Сайти, які використовують цю технологію, мало чим відрізняються від «традиційних» ресурсів. Особливих візуальних відмінностей ви не знайдете. Якщо «копнути» глибше, АМР - це набір певних скриптів для коректного відображення сторінки. При розробці веб-сайтів вже давно застосовується готовий набір або «бібліотека» - jQuery. З її допомогою верстальнику не потрібно постійно повторювати одні й ті самі дії: програмує слайдери або модальні вікна. Спеціаліст бере вже готовий код і проводить налаштування технічних параметрів під конкретний інтернет-проект.

На практиці АМР має ряд відмінностей:

 • у ньому знаходиться виключно той код, що необхідний для прискореного відображення картинок, слайдерів, повідомлень та іншого контенту. Тобто відсутня інша зайва інформація;
 • код прописаний з урахуванням особливостей роботи різних гаджетів і браузерів, тому прискорена сторінка відмінно завантажується і без проблем відображається на будь-якому пристрої;
 • для коду були використані асинхронні скрипти.


Ці характеристики роблять АМР-сторінки Гугл більш швидкими, ніж їхні аналоги. Однак вони здатні накласти певні обмеження, як було вже написано вище.

Для чого потрібні прискорені веб-сторінки?


Цю відносно нову технологію від Гугл можна розглянути з двох точок зору: з боку користувача і бізнесу. Почнемо з юзерів, які настільки активно парсять світову павутину. Отже, таке нововведення дозволяє набагато швидше отримувати необхідну інформацію, якщо виконувати вихід в Інтернет з мобільного телефону або планшета.

Відразу варто зазначити, що перекладати ваш сайт на АМР раціонально, якщо ви ведете інформаційний блог, навчальний портал, онлайн-журнал тощо. Для інтернет-магазинів це марно. Хоча, якщо на сайті розташований блог, де ви публікуєте унікальний контент, тоді рекомендуємо оновити ресурс. Адже ви можете опинитися на перших місцях у пошуковій видачі, а це чи не головна мета для будь-якого інтернет-майданчика.

Однак багато власників сайтів можу заперечити: «Навіщо мені АМР-сторінки Google, якщо у мене вже створений адаптивний дизайн?». Це дуже круто, але така верстка може помітно уповільнити завантаження вашого сайту. Хоча його можна зробити набагато швидше, але при розробці необхідно враховувати величезну кількість факторів, а це додатковий час, адже прогрес не стоїть на місці.

Ми ні в якому разі не закликаємо відмовлятися від створення адаптивної верстки, але навіщо створювати зайві складності, якщо ви можете отримати перші місця у видачі «малою кров'ю». Для її розробки потрібно витратити багато часу, а за цей час вас можуть вже обійти конкуренти.

Як створити АМР на сайтах на WordPress та інших платформах?
Найперше рішення - це використовувати АМР-плагін. В останній версії WordPress підтримка даних шаблонів вже вбудована автоматично, тому нею можна швидко скористатися.

Для решти платформ розробляється шаблон майданчика з використанням всіх тегів з АМР. Після вручну створюється прискорена версія кожної сторінки за вже готовим прикладом. Для досвідченого розробника цей процес не займе багато часу. Тим більше немає потреби перекладати абсолютно всі сторінки, достатньо лише підкоригувати ті розділи, де міститься певний контент. Як правило, це статті або новини.

Яким чином АМР прискорює веб-сайт?


Щоб зрозуміти, чому АМР завантажується практично миттєво, розглянемо основні інструменти оптимізації, які впливають на швидкість веб-сайту:

 • використання виключно асинхронних скриптів;
 • АМР завантажує тільки макет документа. Це дозволяє уникнути великої кількості перерахунків стилів;
 • немає блокування суфіксами візуалізації сторінок. Технологія здатна підтримувати розширення вставок від Інстаграм і відображає вбудовані кнопки соцмереж;
  сторонні скрипти знаходяться поза критичним шляхом;
 • оптимізує завантаження шрифтів;
 • мінімізує перерахунки CSS; дозволені тільки GPU-прискорені картинки та анімація.


Всі ці фактори значно впливають на швидкість роботи вашого онлайн-майданчика.

Поради від Google: як створити коректні АМР-сторінки?


Як вже було сказано, розробка Google АМР має в основі відкритий вихідний код. Вміст веб-сторінок зберігається в певному кеші Гугл, що є гарантом миттєвого завантаження. Цю розробку підтримують практично всі платформи, включаючи Гугл Пошук.

Щоб ваші сторінки підтримували розробку, необхідно провести попередню оптимізацію ресурсу:

 1. Створіть веб-дизайн, що відповідає стандартам АМР.
 2. Необхідно зробити веб-сторінки видимими для юзерів.
 3. Будь ласка, перевірте чи внесені зміни коректні.
 4. Необхідно правильно структурувати дані.
 5. Аналізуйте роботу сайту за допомогою інструменту Search Console.
 6. Вам необхідно постійно відстежувати, наскільки коректно працює майданчик, і як відображаються сторінки.

Які перспективи у АМР?


Гугл активно просуває своє дітище з 2016 року, і розробники попрацювали над поліпшенням цієї технології. Якщо на вашому сайті відмінний і актуальний контент і плюс АМР-сторінки, то ви можете розраховувати на перші місця в пошуковій видачі. Ті, хто вже перевів свій ресурс на оновлену технологію, помітили позитивні зрушення в SEO-просуванні в перші місяці.

Найбільшою проблемою для Гугл стало коректне відображення оголошень. Це значно обмежило можливість монетизації АМР-сайтів. Однак, це цілком вирішувано і незабаром користувачів чекають нові поліпшення по роботі даної технології.

Якщо ви хочете успішно обходити своїх конкурентів, то рекомендуємо вам враховувати при розробці сайтів всі основні моменти, такі як «чуйний» дизайн і АМР.

Висновки: переваги і недоліки АМР-сторінок?


За словами розробників, Гугл АМР-сторінка здатна завантажитися повністю з усім контентом за частки секунди. Тобто користувач не витрачає свій час, чекаючи, коли на екрані мобільного телефону відкриється веб-сторінка, що забезпечить вашому сайту високі рейтинги в пошуковій видачі. Для порівняння, зазвичай час очікування займає близько 20 і більше секунд.

Прискорена сторінка здатна відображатися в каруселі під час пошуку за запитами. Але для коректного відображення потрібна спеціальна підтримувана Гуглом структура метаданих. Крім того, помилки та баги таких веб-сторінок можна легко виявити в пошуковій консолі. Також АМР дозволить вам провести А/В-тест.

Ці незаперечні переваги роблять технологію досить популярною. Перші, хто зміг переконатися в її ефективності, стали інформаційні портали. Зараз її використовують й інші тематичні ресурси і навіть інтернет-магазини, що мають власний блог.

Однак, як і будь-яка інша технологія, АМР має свої недоліки, які суттєво впливають на її роботу:

 • прокрутка досить незручна;
 • складний обмін посиланнями. Щоб користувач поділився цією інформацією необхідно для початку натиснути на кнопку, що копіює оригінальну веб-адресу. Тобто, процес займає близько 30 секунд замість пари;
 • юзери повинні використовувати АМР-сторінки хочуть вони того чи ні. Функції відключення немає;
 • контент можуть урізати. Наприклад, вимикаються коментарі або відсутні деякі зображення.


Та й у СЕО-спільноті сформувалося досить неоднозначне ставлення до цієї технології. Адже сайти, які не використовують АМР-сторінки, суттєво знижуються в пошуковій видачі.

Питання про те, використовувати чи ні технологію від Google залежить від тематики вашого веб-ресурсу. Ми вже вище писали, для кого, в першу чергу, цей перехід буде найбільш раційний. До того ж і для просування новинних сайтів це буде вагомим плюсом.

Digital агентство ADS group проконсультують вас, якщо ви не вирішили, наскільки дана технологія буде ефективна для вашого майданчика. Ми виконаємо аудит вашого ресурсу, дамо рекомендації щодо його поліпшення, а також запустимо процес розкрутки сайту і допоможемо вивести його в ТОП видачі.


Поділитися:


Читайте також:

 • inst
 • facebook
 • twitter

Отримайте консультацію

з розвитку Вашого інтернет-проекту

Александр - менеджер и эксперт отдела продаж ADS group

Олександр - менеджер та експерт відділу продажів ADS group

×

Зв'язатися

Ми зв'яжемося з Вами, найближчим часом